Langkau ke kandungan
Buka J Tools

Jadual yuran

Setiap tindakan berbayar melibatkan dua kos: yuran rangkaian Solana, yang dibayar kepada validator, dan yuran platform J Tools. Aplikasi sentiasa memaparkan yuran platform di skrin semakan sebelum anda menandatangani. Sesetengah alat utiliti adalah percuma.

Dua bahagian dalam setiap kos

#dua-bahagian-dalam-setiap-kos

Apabila anda menjalankan alat berbayar, dompet anda membayar:

  • Yuran rangkaian Solana. Ini pergi kepada rangkaian, bukan kepada J Tools. Jumlahnya sangat kecil dan ditetapkan oleh Solana, dan ia naik sedikit apabila rantaian sibuk. Sesetengah tindakan juga memerlukan deposit rent sekali bayar untuk akaun baharu pada rantaian, seperti mint token baharu, yang berasingan daripada yuran rangkaian.
  • Yuran platform J Tools. Ini yuran untuk alat itu sendiri. Ia dipaparkan dalam alat sebelum anda mengesahkan. Beberapa alat membaca yurannya daripada tetapan langsung; selebihnya membawa yuran dalam aplikasi dan mengubahnya melalui keluaran baharu. Yuran platform ialah bahagian yang membiayai program affiliate.

Untuk penjelasan lebih panjang tentang setiap kos, lihat Penjelasan yuran.

Di mana melihat yuran semasa

#di-mana-melihat-yuran-semasa

Buka alat dan isi borang. Ringkasan yuran berada di sebelah langkah semakan dan dikemas kini apabila input anda berubah, jadi alat yang dicaj mengikut item (setiap dompet, setiap penerima, setiap hop) memaparkan jumlah keseluruhan sebelum anda menandatangani.

Yuran mengikut kategori alat

#yuran-mengikut-kategori-alat

Berikut ialah yuran platform semasa bagi setiap alat. Pencipta Token, Swap Pukal dan Jual Beli Bundle membaca yuran masing-masing daripada tetapan langsung, jadi perubahan di situ terpakai pada larian seterusnya; selebihnya dihantar bersama aplikasi dan berubah melalui keluaran baharu. Lima belas daripada yuran yang dihantar bersama aplikasi itu sengaja ditetapkan dalam kod, supaya tetapan yang lapuk tidak boleh terpakai kepadanya: Flash Volume, Penambah Jumlah Pemegang, Bot Maker, Bot Bump, Airdrop Pemegang, Cipta Bekalan Token, Bakar Token, Nyahbekukan Akaun Token, Staking Token, Pump.fun: Buat & Bundle Beli, Pindahan Berantai, Berantai Banyak ke Banyak, Pengumpul Baki, Banyak ke Banyak dan Tutup Akaun Token. Alat tuntutan mengenakan sebahagian daripada apa yang anda tuntut, pada kadar yang ditetapkan dalam kod. Walau apa pun, angka di skrin semakan sebelum anda menandatangani ialah angka yang terpakai. Alat percuma ditanda, dan anda masih membayar yuran rangkaian Solana yang kecil untuk apa-apa yang menulis ke rantaian.

Lancarkan Token

AlatYuran platform
Pencipta Token0.1 SOL asas, sehingga 0.35 SOL dengan tambahan
Pencipta Token-20220.15 SOL asas, sehingga 0.45 SOL dengan tambahan
Klon Token0.1 SOL asas, sehingga 0.35 SOL dengan tambahan
Vanity Token (CA Tersuai)0.2 SOL asas, sehingga 0.35 SOL dengan tambahan
Pump.fun: Buat & Bundle Beli0.05 SOL asas + yuran bagi setiap dompet bundle (dompet pencipta tidak dikira), berharga mengikut bilangan yang anda tambah: 0.05 SOL setiap satu untuk 1–4 dompet, 0.04 SOL setiap satu untuk 5–8, 0.035 SOL setiap satu untuk 9 atau lebih (0.61 SOL pada 16 dompet, 0.71 SOL dengan CA tersuai)
Pump.fun: Buat Token0.05 SOL asas, sehingga 0.15 SOL dengan CA vanity
StonkFun: Buat Token0.05 SOL asas, 0.15 SOL dengan alamat tersuai (yang sedia ada atau yang dijana dalam pelayar anda)
StonkFun: Buat & Bundle Beli0.05 SOL asas + 0.05 SOL bagi setiap dompet bundle untuk 1–4 dompet, 0.04 SOL setiap satu untuk 5–8 (dompet pencipta tidak dikira), ditambah 0.1 SOL untuk alamat tersuai: 0.1–0.47 SOL
Bonk.fun: Buat Token0.05 SOL asas, 0.15 SOL dengan alamat tersuai (yang sedia ada atau yang dijana dalam pelayar anda)
Bonk.fun: Buat & Bundle Beli0.05 SOL asas + 0.05 SOL bagi setiap dompet bundle untuk 1–4 dompet, 0.04 SOL setiap satu untuk 5–8 (dompet pencipta tidak dikira), ditambah 0.1 SOL untuk alamat tersuai: 0.1–0.47 SOL
LaunchLab: Buat Token0.05 SOL asas, 0.15 SOL dengan alamat tersuai (yang sedia ada atau yang dijana dalam pelayar anda)
LaunchLab: Buat & Bundle Beli0.05 SOL asas + 0.05 SOL bagi setiap dompet bundle untuk 1–4 dompet, 0.04 SOL setiap satu untuk 5–8 (dompet pencipta tidak dikira), ditambah 0.1 SOL untuk alamat tersuai: 0.1–0.47 SOL
Tuntut Yuran Pencipta (serta halaman Pump.fun, Bonk.fun dan LaunchLab)0.75% daripada nilai setiap tuntutan, sekurang-kurangnya satu lamport, diambil di dalam tuntutan. Tuntutan yang tidak dapat dinilai membayar yuran tetap 0.001 SOL

Tambahan ialah pilihan ekstra di skrin pencipta, terutamanya membatalkan kuasa penciptaan, pembekuan atau kemas kini semasa penciptaan, serta alamat mint tersuai atau vanity. Setiap satu berharga berasingan dan dipaparkan dalam ringkasan sebelum anda menandatangani.

Pengurusan Kecairan

AlatYuran platform
Buat LP0.05 hingga 0.15 SOL mengikut laluan: PumpSwap 0.05, Raydium CPMM 0.10, Orca Splash 0.10, Raydium V4 0.12, Meteora DLMM 0.13, Raydium CLMM 0.15, Orca Whirlpool 0.15
Tambah / Keluarkan Kecairan0.05 SOL bagi setiap kedudukan, untuk tambah, keluarkan atau tuntutan yuran
Buat LP & BeliYuran Buat LP untuk jenis pool (PumpSwap 0.05, Meteora DAMM v2 0.08, Orca Splash 0.10, Raydium V4 0.12, Meteora DLMM 0.13, Raydium CLMM 0.15) + yuran bagi setiap dompet pembeli: 0.05 SOL setiap satu untuk 1–4 dompet, 0.04 SOL setiap satu untuk 5–8, 0.035 SOL setiap satu untuk 9 atau lebih. Dibayar dalam bundle oleh dompet yang membuka pool
Pool SayaPercuma
Tuntut Yuran LP0.75% daripada nilai setiap tuntutan, sekurang-kurangnya satu lamport, diambil di dalam tuntutan. Tuntutan yang tidak dapat dinilai membayar yuran tetap 0.001 SOL

Pengurusan Token

AlatYuran platform
Ubah Metadata0.2 SOL
Cipta Bekalan Token0.1 SOL
Pengutip Cukai Token-20224% daripada nilai yang dikutip, sekurang-kurangnya 0.05 SOL, satu yuran bagi setiap kutipan. Token tanpa harga membayar minimum 0.05 SOL
Bakar TokenPercuma
Batalkan Kuasa Penciptaan0.1 SOL
Batalkan Kuasa Pembekuan0.1 SOL
Kunci Kemas Kini Metadata0.1 SOL
Kunci Secara Kekal0.2 SOL
Bekukan Akaun Token0.01 SOL bagi setiap larian kelompok (bukan bagi setiap akaun)
Nyahbekukan Akaun Token0.01 SOL bagi setiap larian kelompok (bukan bagi setiap akaun)
Staking Token1 SOL untuk membuka pool. Setiap deposit ganjaran (bajet pertama, setiap tambahan dan setiap token ganjaran yang ditambah) dikenakan 1% daripada nilainya dalam SOL, atau kadar rata 0.05 SOL apabila token tiada harga pasaran. 0.005 SOL bagi setiap stake, 0.01 SOL bagi setiap kedudukan yang dikutip, pengeluaran percuma. Streamflow mengambil yurannya sendiri dalam token ganjaran, dipaparkan sebelum anda menandatangani: daripada setiap pelepasan harian dalam pool dikongsi, di atas bajet dalam pool kadar sama

Jual Beli & Bundle

AlatYuran platform
Swap0.8% daripada jumlah swap, diambil daripada jumlah yang anda swap (bukan ditambah di atasnya)
Swap Pukal0.0035 SOL bagi setiap transaksi dompet
Jual Beli Bundle0.0035 SOL bagi setiap dompet, di dalam transaksi bundle itu sendiri, dicaj hanya apabila bundle disahkan

Naikkan Metrik & Pasaran

AlatYuran platform
Flash Volume0.2% daripada volum, belian dan jualan bersama, sekurang-kurangnya 0.0005 SOL. Transaksi yang gagal tidak membayar apa-apa
Penambah Jumlah Pemegang0.001 SOL bagi setiap pemegang yang menerima token. Yuran bagi pemegang yang tidak dicapai oleh larian dikembalikan ke dompet anda
Bot Maker0.025 SOL bagi setiap 100 maker (0.00025 SOL setiap maker), dicaj hanya untuk maker yang disahkan
Bot Bump0.1 SOL bagi setiap 1,000 bump (0.0001 SOL setiap bump), dicaj hanya untuk bump yang disahkan

Dompet & Pindahan

AlatYuran platform
Penjana DompetPercuma
Dompet Alamat TersuaiPercuma
Hantar Pukal0.001 SOL bagi setiap penerima
Airdrop Pemegang0.001 SOL bagi setiap dompet yang menerimanya. Hantaran pertama sesuatu senarai dicaj untuk sekurang-kurangnya 50 dompet (0.05 SOL); cubaan semula tidak
Banyak ke Banyak0.001 SOL bagi setiap pindahan
Pengumpul Baki0.001 SOL bagi setiap dompet sumber
Pindahan Berantai0.00023 SOL bagi setiap hop
Berantai Banyak ke Banyak0.00023 SOL bagi setiap hop perantara

Pindahan Berantai dan Berantai Banyak ke Banyak menolak yuran setiap hop daripada SOL yang bergerak di sepanjang rantaian, jadi destinasi menerima kurang daripada jumlah yang anda masukkan. Dalam pindahan berantai SPL, jumlah token tiba sepenuhnya; yuran diambil daripada SOL yang diisi oleh alat ke dalam setiap dompet perantara.

Utiliti

AlatYuran platform
Petikan Data PemegangPercuma
Tukar SOL & WSOLPercuma
Tutup Akaun Token5% daripada rent yang dipulangkan oleh setiap akaun yang ditutup; dalam mod Keluarkan Kelebihan Rent, 5% daripada lebihan yang dikeluarkan
Pusat Tuntutan0.75–4% daripada apa yang dipindahkan oleh setiap tuntutan: 0.75% untuk tuntutan pencipta atau LP (yuran tetap 0.001 SOL apabila tiada apa di dalamnya yang ada harga), 4% untuk kutipan cukai Token-2022 (minimum 0.05 SOL), kadar yang sama seperti alat tuntutan tunggal. Imbasan adalah percuma, dan rent dituntut semula dalam Tutup Akaun Token
Wallet ScopePercuma untuk lapisan baki; PnL mendalam ialah 5 carian percuma sehari, kemudian pek kredit bermula 0.12 SOL bagi setiap 100
J MapPercuma
Devnet FaucetPercuma

Bagaimana yuran platform berkait dengan rujukan

#bagaimana-yuran-platform-berkait-dengan-rujukan

Jika anda datang melalui pautan rujukan seorang Rakan Kongsi, Rakan Kongsi itu meraih bahagian daripada yuran platform bagi transaksi berbayar anda. Tidak sekali-kali daripada yuran rangkaian, dan tidak sekali-kali sebagai caj tambahan di atas apa yang sudah anda lihat. Kos anda sama sahaja. Bahagian itu diambil daripada yuran platform yang dikutip oleh J Tools.

Ada satu pengecualian yang patut diketahui. Pada Swap, bahagian rujukan hanya dikira apabila anda membayar dengan SOL. Jika anda membayar dengan token, 0.8% itu tetap dikutip dalam token tersebut, tetapi ia tidak direkodkan sebagai jumlah yang layak komisen.

Jika anda mahu meraih bahagian itu sendiri, lihat Program affiliate.

Halaman berkaitan

#halaman-berkaitan